Kosova ve Balkanlar Platformu

 Kosova ve Balkanlar Platformu


 Kosova ve Balkanlar Platformu

Temsilciliğini Uğurhan KURT’un üstlendiği, Kosova ve Balkanlar Platformu; çalışmalarını aralıksız devam ettirmektedir.

Uğurhan KURT Kosova ve Balkanlarda devam eden çalışmaları hak-kında şu bilgileri veriyor; “Ağır ve sancılı dönemlerin ardından nihayet bağımsızlığını ilan ederek ülke statüsünü kazanan Kosova’da hatırı sayılır bir Türk nüfusu mevcut. Her biri kendi kültürlerini korumak ve onları yaşatmak adına çaba sarf ediyor. Onlarla bir araya gelip Türkiye ve Türklere dair sohbet ettiğimizde, içlerindeki inanılmaz burukluğu, özlemi ve sevgiyi görmek mümkün. Aynı şekilde bölgede yaşayan Arnavut vatandaşlar da Türkiye ve Osmanlı’ya olan hayranlıklarını asla gizlemiyorlar.

Tarihe kara bir leke olarak kazınan o vahşetin yaralarını sarmaya çalışan bu halka, bize dair, ve bir anlamda kendilerine dair ne verebilir-sek, nasıl faydamız dokunabilirse, elimizden her ne gelirse yapmak için buradayız ve beraberinde Balkanların tamamında çalışmalarımızı bu istikamette yapıyoruz. Temelde Türkiye ile olan ilişkilerin geliştirilmesi ve pekiştirilmesi temelinde bölge ülkeleri ve Türkiye ile birlikte kültürel, sosyal projeler planlanmakta ve oradaki mevcut sivil toplum kuruluşları ile paydaşlıklar kurulmaktadır”.Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU