Başkent Platformu,

Başkent Platformu, "Hizmet Odaklı" çalışmalarından dolayı Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale'ye "Platformun Plaketini takdim ederek", Kırgızistan Milli Kıyafetini giydirdi.


Başkent Platformu, "Hizmet Odaklı" çalışmalarından dolayı Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale'ye "Platformun Plaketini takdim ederek", Kırgızistan Milli Kıyafetini giydirdi.

 

Kırgızistan Fahri Konsolosu ve Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt:

 

"Aklını ve gönlünü halkın hizmetine vakfeden Başkanımızı kutluyorum"Ankara (Sivil İnisiyatif) – Ankara merkezli  faaliyet gösteren Başkent Platformu, Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale'yi makamında ziyaret ederek "hizmet odaklı çalışmalarından dolayı" hem bir plaket takdim etti, hem de Kırgızistan'a ait milli kıyafeti Başkan Kale'ye giydirdi.

Başkent Platformu’nun Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale’ye ziyaretine Kırgızistan Fahri Başkonsolosu, Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt, Genel Başkan Yardımcısı Av. Neslihan Duran Kocakaya, Danışma Kurulu Başkanı İdris Ortakaya, platform sözcüsü Fethi Duran ve Basın Sözcüsü Tülay Erim Çömez katıldı.

Dr. Mustafa Kurt "Marifet İltifata Tabidir"

Kırgızistan Fahri Konsolosu, Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt ziyaret dolayısıyla yaptığı sunumda Başkent platformunun "insanı yaşat ki devlet yaşasın" düsturunu misyon olarak kabul ettiğini söyledi.

 

Geçmişini asla unutmayan, onunla iftihar eden bir  bakış açısına sahip olduklarını belirten Dr. Kurt "Atalarımızın akıl, gönül, heyecan üçlüsü ile büyük fetihler yaptığını, dağları aştığını, gönülleri fethettiğini, tarih gerçekler içerisinde görmekte ve bilmekteyiz.. ‘Marifet iltifata tabidir’ sözünden hareketle; aklını-gönlünü halkın hizmetlerine vakfeden Cihanbeyli Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kale’yi plaketle ödüllendirmek için ilçeye geldik" diye konuştu.

 

Mehmet Kale "Bu plaket gücümüze güç katacaktır"

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale ise yaptığı konuşmada Başkent Platformu Genel Başkanı ve Kırgızistan Fahri Konsolosu olan Dr. Mustafa Kurt’un şahsında tüm bu misyona hizmet edenlere teşekkür ederek bu kadar samimi bir kuruluştan anlamlı bir plaket almanın gücüne güç kattığını dile getirdi.

Kendisine giydirilen Kırgızistan milli giysisinden dolayı çok onurlandığını ve Kırgızistan’da bir şehir ile kendilerinin kardeş belediye olmak istediklerini de belirten Başkan Kale daha sonra belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU