SANAT CAMİASININ ÜNLÜ SİMALARINDAN ZİYARET

SANAT CAMİASININ ÜNLÜ SİMALARINDAN ZİYARET


SANAT CAMİASININ ÜNLÜ SİMALARINDAN ZİYARET

“Kırgızistan Kültür Bakanlığıyla, Kırgızistan sinema dünyasıyla çalışmak istiyoruz..”


Ankara (Sivil İnisiyatif) –  Kurtlar Vadisi Pusu oyuncularının sevilen karakterlerinden Emin Ersin Sevindik ve Levent İnal; Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt’u makamın da ziyaret ettiler.


Ünlü oyuncular Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt’a
Türkiye- Kırgızistan arasında yapmış olduğu hizmetleri basından takip ettiklerini ve Kırgızistan- Türkiye arasında sanat dünyasında da bir entegrasyon ihtiyacının olduğunu tarihsel kardeşliğimiz de ilim sanat siyaset iç içe olması gerektiğini sanat siyasetin ticaretin bir parçası olduğunu ifade ederek bu hususta Kırgızistan’da da çeşitli projelerinin olduğunu bu projelerin Kırgızistan’da da gerçekleştirmek istediklerini söyleyerek hazırladıkları projeleri Kırgızistan- Türkiye Fahri Konsolosu  Dr. Mustafa Kurt’a sundular.
Taleplerinin özellikle Kırgızistan Kültür Bakanlığıyla, sinema dünyasıyla çalışmak istediklerini ifade ettiler.

 Kırgızistan Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurtta bunun büyük bir ihtiyaç  olduğunu, bu ihtiyaçların giderilmesi için de çeşitli kültürel faaliyetleri zaten Kırgızistan-Türkiye arasında gerçekleştiğini ve Türkiye- Kırgızistan devlet ilişkilerini çok güzel seviye de olduğunu, iki ülke halkının da birbirini sevdiğini bu yakınlaşmanın aslında toplum mühendisliği açısından Hollywood gibi bir Türkiye sinema dünyasıyla, Kırgızistan sinema dünyasını sanat dünyasını buluşturmak aslın da Türk Dünyasını yeniden dirilişine sebep olacaktır dedi… 

Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU