Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Kosova ziyaret

 Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Kosova ziyaret


 Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Kosova ziyaret

Kosova ve Balkanlar temsilcisi Uğurhan KURT sayın başbakanımızı Kosova’da sivil toplum kuruluşu olarak karşılamanın heyecan ve gururunu bizimle paylaştı; tarihi geçmişimiz ve bugünkü konumumuz açısından bu ziyaret çok önemli ve anlamlıydı. Sayın Başbakanımız’ın Kosova ziyaretini Kosova halkının ve balkanlardaki yönetici ve yurt-taşların çok önemsediğini gördük. Başkent Platformu olarak Sayın Başbakan’a ve beraberindeki heyete Kosova’da eşlik ettiğimizde gör-düğümüz tablo bizi fazlasıyla memnun etti. Sayın Başbakanımız’ın Kosova vatandaşları ve yetkililerince büyük bir ilgi ve sevgi ile karşı-lanması, bizler için çok gurur verici ve bir o kadar da anlamlı olmuş-tu. Osmanlı mirası olan bu topraklardaki güzel insanların milletimize olan sevgiyi ve bağları, sayın başbakanımızı karşılarken, gözlerinden, yüzlerinden, anlaşılmaktaydı. Bu mutluluk bizleri çalışmalarımızda motive etti. TC Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la  bir araya gelen Başkent Platformu Kosova ve balkanlar temsilcisi Uğurhan Kurt; duygu ve düşüncelerini ifade eden bir mektubu da başbakanımıza takdim ettiğini ve sayın Başbakanın bu ziyaretinin sadece Kosova’da değil balkanların tamamında çok ses getirdiğini,  olumlu ve faydalı bir ziyaret gerçekleştiğinin altını çizdi.Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU