(TEMFED) ve ( KAI ) dan  Başkent Platformu’ a ziyaret…

(TEMFED) ve ( KAI ) dan  Başkent Platformu’ a ziyaret…


 (TEMFED) ve ( KAI ) dan  Başkent Platformu’ a ziyaret…


ANKARA ( Sivil İnisiyatif ) - Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Genel Başkanı, Türkiye tüm Emlak Müşavirleri Federasyon Genel Başkanı, Avrupa Emlakçılar Birliği (EPAG) Türkiye temsilciliği görevini sürdürmekte olan Ali Taylan, Ankara Ticaret Odası Yön.Kur.Üyesi ve Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Yenimahalle Oda Temsilcisi Oktay Çiftçi; Kırgızistan- Türkiye Fahri Konsolosu ve aynı zaman da Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt’u makamın da Sivil Toplum Kuruluşlarının önemi beraberinde ulusal, bölgesel ve Küresel Sorunlar hakkında ziyaret hasbihalde bulundular.


Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt;  “Gelecek de barış ve kardeşlik içinde yaşanabilir güzel bir dünyayı hep birlikte inşa edeceğiz. “
 

Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt; “insanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu çerçevesinde bütün dünya insanları için çalışmaya talip olmuş bir sivil toplum kuruluşuyuz.

Başkent platformu felsefesini Osmanlı imparatorluğunun kuruluş felsefesi olan “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışından almıştır. Başkent Platformu insanlar arasında dinsel, dilsel, ırksal, mezhepsel ve siyasal görüş ayrımı yapmaksızın, dünya insanlarını kucaklayan bir sivil oluşumdur. Osmanlı imparatorluğu üç kıtada bir çok milletin bir arada yaşamasına imkan vermiş, ayrıca din, dil, ırk, ayrımı yapmadan barış, huzur ve kardeşlik içinde 624 sene o günkü koşullarda at üstünde büyük bir coğrafyada barış ve kardeşlik içinde varlığını sürdürmüştür.

 

Bizler de ecdadımızın yaptığı gibi insan odaklı hizmet üreten ve hizmetlerinin karşılığında dünyalık hiçbir şey beklemeyen gönüllü bir kuruluşuz. Bilindiği gibi her canlı ölümü tadacaktır. üç tane türev vardır ki bir anlamda birbirine benzerler! bitkiler, hayvanlar ve insanlar. Üçü de yer, içer, göçer sonrasında göçer giderler, yani ölürler. İnsanı bitkiden ve hayvandan farklı kılan aslında ölümsüz yapan fark! (insan oğlunun hizmetleri ve eserleridir.)  insanlarda ölür ama eserleri varsa kendisi kalıcı olur ve ölümsüzleşirler. Bunların başında da en güzel görevlerden eserlerden biride insan yetiştirmektir. Ecdadımızın, ata babalarımız yaptığı gibi yedi içti göçtü değil, tarihe iz bırakmalı insan…. İnşallah hep birlikte bu bilinçle hareket ettiğimiz de gelecek de barış kardeşlik içinde yaşanabilir güzel bir dünyayı hep birlikte inşa edeceğiz. Dedi.


Hacı Ali Taylan,”tüm emeklerimiz ülke ve devlet menfaatinedir.”

TEMFED Başkanı Ali Taylan, mesleğe başladığım ilk günlerden bu yana meslek dernekleri, meslek oda ve Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu'nun (TEMFED) kuruluşlarını gerçekleştirmiş mesleki çalışmaların içerisinde bulundum. Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası ve Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu’nun  ve kurucu Başkanlık görevlerini yapmaktayım. Tüm bu gayretli çalışmalarımız sadece kendimize belirli sıfatların yüklenmesi için değil bu mevkilerde ülke ve devlet menfaatini düşünerek ülkemize katkıda bulunmaktır dedi.

Taylan; Başkent Platformunun ve siz değerli genel başkanın çalışmalarına baktığım da misyonunuzun özeti olan “ insanı yaşat ki, devlet yaşasın “ anlayışını benimseyerek hizmet vermeniz beni ziyadesiyle etkiledi. Bu gün ülkemizde ve dünyada bu misyona uygun hareket eden faaliyet yürüten STK sayısı maalesef çok az.. Baktığımızda sizler Osmanlı imparatorluğunun felsefesi olan “ insanı yaşat ki, devlet yaşasın “  anlayışına hizmet etmeniz aslında tüm insanlığa hizmet etmeniz anlamına gelir. Bu anlayış sadece STK’lar da değil dünyayı yöneten tüm yöneticilerin anlayışı, görüşü, felsefesi olmalı çünkü merkezde insan var. Ne mutlu size ve bu misyona hizmet eden kurum kuruluş ve insanlara..

Genel Başkan Erdoğan Yıldırım, “ Bundan böyle STK denildiğinde hep aklımızda yüreğimizde Başkent Platformu gibi Osmanlı gelecek öylede olmalı ve ata mirasımıza sahip çıkılmalı dedi..”

Ankara Ticaret Odası Yön.Kur.Üyesi ve Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım; bugün sadece ATO veya Kars-Ardahan-Iğdır Dernekleri gibi sivil kuruluşlarda olmam STK’lar hakkında görüş ve düşüncelerimi söylemem yetersiz kalır hatta  çok uzun yıllardır STK’ların içinde olmam hasebi ile tecrübelerimi önüme koyduğumda ne kadar eksik kaldığımı bu gün Başkent Platformu Genel Başkanı Sayın Dr. Mustafa Kurt’u dinlediğimde ecdadımızın bize bıraktığı misyonu daha iyi anlıyorum desem yeridir. Biz şanlı tarihimizi hep kitaplardan okuduk, okuduklarımız kulağımıza hep hoş gelir, lakin sahada uygulama örneği bulamadığımız için ütopya gibi gelirdi maalesef. Gerçi Türkiye’nin son 13 yılına baktığımızda Recep Tayyip Erdoğan’la başlayan siyasi süreç ve anlayış bizi çok umutlandırmadı değil; umutluyuz elbette lakin sadece her şeyi siyasetten veya devletten beklemenin de ne kadar yanlış olduğunu görüyoruz. Bundan böyle STK denildiğinde hep aklımızda yüreğimizde Başkent Platformu gibi Osmanlı gelecek öylede olmalı ve ata mirasımıza sahip çıkılmalı dedi..


 

Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU