ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYESİ GENEL KOORDİNATÖRÜ HAMDİ KESKİNDEN KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE FAHRİ KONSOLOSU DR. MUSTAFA KURT’A ZİYARET

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYESİ GENEL KOORDİNATÖRÜ HAMDİ KESKİNDEN KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE FAHRİ KONSOLOSU DR. MUSTAFA KURT’A ZİYARET


ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYESİ GENEL KOORDİNATÖRÜ HAMDİ KESKİNDEN KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE FAHRİ KONSOLOSU DR. MUSTAFA KURT’A ZİYARET
 

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hamdi Keskin, Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu ve Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt’u makamın da ziyaret etti.

ANKARA ( Sivil İnisiyatif) – Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu ve Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt, Büyükşehir belediye meclis üyesi Hamdi Keskinin ziyaretinden dolayı son derece memnun olduklarını ifade etti. Daha sonra Fahri Konsolos KURT, Kırgızistan milli kıyafetini konsolosluk makamında Hamdi Keskin’e taktim etti..

Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt, “Sayın Başkanımız Melih beyin Kırgızistan’a gelmesi Türk Cumhuriyetlerin de heyecan ve yeni bir ivme olacaktır.”

Dr. Mustafa Kurt şunları söyledi: Başkent platformu felsefesini Osmanlı imparatorluğunun kuruluş felsefesi olan “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” anlayışını referans alarak 2007 yılında kurulmuştur..

Osmanlı imparatorluğu üç kıtada bir çok milletin bir arada yaşamasına imkan vermiş, ayrıca din, dil, ırk, ayrımı yapmadan barış, huzur ve kardeşlik içinde 624 sene o günkü koşullarda at üstünde büyük bir coğrafyada barış ve kardeşlik içinde varlığını sürdürmüştür.

Türkiye Cumhuriyeti,  Osmanlı imparatorluğunun bakiyesi üzerine kurulmuş bir Cumhuriyettir. Genç Cumhuriyetimiz süreç içinde doğu ile batı kültürünü sentezleyerek tüm dünyaya örnek olmuştur.

Başkent platformu, 303 milyon Türk dünyasının yanında insan ayrımı yapmadan dünyada 69 ülkede misyonu çerçevesinde temsilcileri vasıtası ile sosyal sorumluluk bilinci ve kültür  hizmetlerine devam etmektedir..

Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak, sizlerde insana odaklı çalışıyorsunuz. Özellikle Melih Gökçek beyefendinin Ankara’yı örnek başkent yapması, beraberinde kendisine Avrupa Şeref Bayrağını takdim edilmesi ve Avrupa ödülünü alarak tarihe geçmesi büyük bir olaydır. Bizi Ulusal ve Uluslararası arenada Türkiye’yi rahat anlatmamıza vesile oluyor. .  Yabancı misafirlerimize karşı bizim hep gururlanmamıza vesile olmuştur. Bu sebeple sizin şahsınızda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek beye şükranlarımı sunuyorum. Sayın Başkanın Türk dünyasına, balkanlara ve dünyanın bir çok ülkesine ev sahipliği yaptığını biliyoruz. Yapmış oldukları hizmetleri etkinlikleri de biliyoruz. Lakin sizlerin aracılığı ile Sayın Başkanıma buradan sesleniyorum. Bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak için, Kırgızistan’a davet ediyorum. Sayın başkanımız Melih beyin Kırgızistan’a gelmesi Türk Cumhuriyetlerin de heyecan ve yeni bir ivme olacaktır. Dedi..

 


Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hamdi Keskin, “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” sözü adeta Mustafa beyde vücut bulduğunu gördüm ve çok etkilendim.”

Sayın Dr. Mustafa Kurt beyefendiyi yıllardır başkent platformu ve çeşitli hizmet alanları içinde ülkemize dolayısı ile insanlarımıza hizmet ettiğinizi takip ediyorum. Hatta zaman zaman yollarımız kesişmiş aynı gaye için birlikte hizmet ettiğimizde oldu. Fakat genel başkan Mustafa beyden platformu dinlediğimiz de, “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” sözü adeta Mustafa beyde vücut bulduğunu gördüm ve çok etkilendim.

Sizler sivil toplum kuruluşu olarak kutsal olan insana hizmet ederken bizlerde siyasi partiler ve onların temsilcileri olarak durmak yok hizmete devam diyoruz. Ben Ak parti meclis üyesi olarak seçildim ve büyükşehirde görev aldım lakin bizler parti rozetlerini seçildiğimiz günün ertesi günü çıkarttık ve eşit şartlarda ilçelerimize beraberinde Ankara’mıza hizmet ediyoruz. Büyükşehir belediye başkanımız Sayın Melih Gökçek beyin teveccühü ile Allah bana bir fırsat verdi koordinatör olarak hizmet etmekteyim. İnsanlara hizmet etmek büyük bir ibadettir. İnsanları mutlu etmek bizim hem insani, hem vicdani, hem de asli görevimizdir. Bizler bu anlayışla bu inanışla hizmet etmekteyiz.

Ülkeler arası demokrasiden, hukuktan, evrensel hukuktan, hoş görü ve barıştan bahsedecek olursak, önce insan demeliyiz ve merkeze insanı koymalıyız. Başkent Platformunun Misyonuna tüm samimiyetimle katılıyorum.

Başkent Platformu Genel Başkanının bizlere göstermiş olduğu sıcak ve içten konukseverlikten dolayı Mustafa beyin şahsında Başkent Platformuna ve Tüm Kırgız Halkına teşekkür ederim. Dedi.

 Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU