Kay-Ders Ödül Töreni, Seçkin Davetlilerin Katılımıyla, Kayseri’de Yapıldı.

Kay-Ders Ödül Töreni, Seçkin Davetlilerin Katılımıyla, Kayseri’de Yapıldı.


KAY-DERS ÖDÜL TÖRENİ, SEÇKİN DAVETLİLERİN KATILIMIYLA, KAYSERİ’DE YAPILDI…

KAY-DERS DERNEĞİ BAŞKANI VE BAŞKENT ULUSLARARASI BARIŞ VE KARDEŞLİK PLATFORMU DANIŞMA KURULU ÜYESİ ZELİHA KÖKSAL:

“Ücretsiz dershane eğitimlerimizi, gönüllülük üzerinden yürütüyoruz”

 

Kayseri (Sivil İnisiyatif) – Kayseri Dershane Eğitim Rehabilitasyon Sanat Kültür ve Yardımlaşma Derneği (Kay-Ders) Başkanı ve Başkent Uluslararası Barış ve Kardeşlik Platformu Danışma Kurulu Üyesi Zeliha Köksal halka hizmet noktasında ücretsiz dershane eğitimi vermenin hazzının bir başka olduğunu söyledi.

Yurtdışında edindiği bilgi ve birikimini, fakir çocukların eğitilmesine vakf ettiğini belirten Köksal “Erciyes Üniversitesi öğrencilerimiz, ihtiyaç sahibi çocuklarımızı eğitiyorlar. Gönüllülük üzerine kurulan bu sistemde çocuklarımızın hayata tutunmaları ve iletişim sorunları da gideriliyor” diye konuştu.

ÖDÜLLER, GÖNÜLLÜLERE…

Başkan Zeliha Köksal, Kay-Ders’in tanıtılması ve hizmet üretenlerin teşvik edilmesi  bağlamında bir de ödül gecesi organize ettiklerini kaydederek, şunları söyledi:

“Bize destek sunan tüm dostlara şükranlarımızı arz ediyoruz. Şunun bilinmesini istiyoruz ki, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız yalnız değiller. Onların da KAY-DERS gibi bir hamileri var artık.”

ÖDÜL TÖRENİNE KİMLER İŞTİRAK ETTİ…

Erciyes Üniversitesi Öğrencilerine ödülleri, Başkent Platformu Genel Başkanı ve Türkiye Kayseri Fahri Konsolosu Dr. Mustafa KURT, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık ve Kayseri Baro Başkanı Av. Fevzi Konaç verdi.

Misafirler arasında ise; Türk Dünyası Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Fazilet Keleştemur, Tüketiciler Derneği Başkanı Mahmut Şahin, Fakirler Derneği Başkanı Burhan Karamustafaoğlu ve AB Gazeteciler Derneği Başkanı Adnan Fişenk de vardı.Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU