KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE FAHRİ KONSOLOSU DR. MUSTAFA KURT, KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA AK’A TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU…

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE FAHRİ KONSOLOSU DR. MUSTAFA KURT, KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA AK’A TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU…


KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE FAHRİ KONSOLOSU DR. MUSTAFA KURT, KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA AK’A TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU…

“Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt, başkan Ak’a teşekkür ziyaretinde bulunarak Kırgızistan Milli kıyafeti giydirip Kırgız milleti adına şükranlarını  iletti.”


Ankara (Sivil İnisiyatif) - Türk ve İslam dünyasına Uluslararası etkinlikleriyle hizmet eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, geçmişten günümüze kadar yapmış olduğu Uluslararası Etkinliklerden ötürü ve en son Kırgızistan Cumhuriyetine ev sahipliği yaparak 6. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri Uluslararası Kültürel gösteriler Kırgız Gecesine ev sahipliği yapmasından ötürü Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt, başkan Ak’a teşekkür ziyaretinde bulunarak Kırgızistan Milli kıyafeti giydirip Kırgız milleti adına şükranlarını  iletti.

Mustafa Ak; “Kardeşliğimizle sınırları kaldırdık”

Başkan Ak; Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın felsefesi olan aynı zamanda Başkent Platformunun da misyonu olan “ İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın” anlayışına hizmet etmek bizim asli görevimizdir. Bizler sadece şehirlerin fiziki yapısıyla değil insanların gönül imarıyla da uğraşıyoruz. Sınırları aştık, kardeşliğimizde sınırları kaldırdık. Dünya ülkeleri ile birlikte Anadolu’nun bitmez tükenmez zenginliğini sunduk ve hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Ecdadımıza halkımıza ve hakka Hizmet etmeyi bir borç biliyoruz dedi.


Kurt; İnsan odaklı hizmet üreten ve hizmetlerinin karşılığında dünyalık hiçbir şey istemeyen insanlar kıymetlidir.

Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt;
Bildiğiniz üzere bendeniz aynı zamanda Başkent Platformu genel başkanıyım. Bizlerde İnsan odaklı gönüllülük esasına göre hizmet eden ulusal ve uluslararası arenada “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” anlayışına hizmet eden sivil toplum kuruluşuyuz. Arkadaşlarımız yaptığı hizmetlerinin karşılığında dünyalık hiçbir şey istemeyen insanlar kıymetlidir düşüncesiyle çalışmalarına devam ediyorlar. Ata babalarımızın yaptığı gibi yedi içti göçtü değil tarihe iz bırakma derdinde olan insanlarla beraberiz. Ecdadımızın bize bırakmış olduğu vakıf anlayışına sahip çıkma gayretindeyiz. Aslında bizler hizmet verenle alan arasında bir köprüyüz. Sizlerin bu güzel çalışmaları beraberinde sivil toplum kuruluşlarının destek ve iştirakları ile taçlanmış olacak. Zaten Keçiören belediye başkanı olarak sivil toplum kuruluşlarına verdiğiniz önem ve destekler bizi ziyadesi ile memnun etmektedir.

Kurt "Atalarımızın akıl, gönül, heyecan üçlüsü ile büyük fetihler yaptığını, dağları aştığını, gönülleri fethettiğini, tarih gerçekler içerisinde görmekte ve bilmekteyiz.. ‘Marifet iltifata tabidir’ sözünden hareketle; aklını-gönlünü halkın hizmetlerine vakfeden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak başkanımızda günümüzün yönetici kahramanıdır bu sebeple ata mirasımız olan Kırgızistan Milli Kıyafeti  Çapan ve Kalpak giydirerek tarihe olan bağlılığımızı ve saygımızı bir kez daha yenilemiş olduk dedi.Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU