MİLLİ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI ORHAN ERDEM’E BAŞKENT  PLATFORMUNDAN  ZİYARET

MİLLİ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI ORHAN ERDEM’E BAŞKENT  PLATFORMUNDAN  ZİYARET


MİLLİ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI ORHAN ERDEM’E BAŞKENT  PLATFORMUNDAN  ZİYARET

Başkent platformu Genel Başkanı ve aynı zaman da Kırgızistan- Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt ve Platformu Yönetim Kurulu, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’i Makamın da Ziyaret Etti.

Sivil İnisiyatif (ANKARA)-  Başkent Platformu genel başkanı Dr. Mustafa Kurt, Başkent Platformu genel başkan vekili Neslihan Duran ve yönetim üyeleri ile birlikte, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’i bakamın da ziyaret ederek son günlerde ülkemizde yaşanan ve  milletimizce unutulmayacak olan paralel yapılanma hakkında istişarelerde bulunarak, Bakan Erdem’e Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi taslak raporu, Darbe kitapçığı ve Platform faaliyet raporunu sunarak, Kırgızistan kalpağı hediye etti.

Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt; 15 Temmuz ‘’FETÖ/PDY’’ darbe kalkışmasını şiddetle kınıyorum.

Sayın Bakanım, öncelikle 15 Temmuz ‘’FETÖ/PDY’’ darbe kalkışmasını şiddetle kınıyor ve şahsınızda tekrardan tüm Milletimize geçmiş olsun dileklerimi arz ediyorum. Allah bir daha ülkemize böyle bir ihanet yaşatmasın. 15 temmuz sonrası başarılı olamayan Emperyalist güçler, Türkiye Cumhuriyeti Devletini dün olduğu gibi bugün de yurt dışında lobi faaliyetleri ve gizli planlarla yurt içinde bölücü terör örgütleri ve paralel örgütlerle tehdit oluşturmaya devam ettiklerini milletimizce gayet iyi bilinmektedir.

Bizlerde diyoruz ki, Devletin Sahibi Millettir. Dün olduğu gibi bugünde, yarında Allah’ın izni ile her zaman devlet ve millet menfaatleri çerçevesinde bizlerin üzerine düşen tüm görevlere hazır olduğumuzu bilmeniz isteriz. Dedi.


Ziyarette Başkent Platformu tanıtan Kurt, “Platformumuz felsefesi Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş felsefesi olan “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıdır. Ayrıca Türk dünyası yanı sıra insan ayrımı yapmadan merkeze insanı koymak sureti ile 69 ülkede temsilcilerimiz vasıtası ile sosyal sorumluluk ve kültür hizmetine de devam etmekteyiz” dedi.

 

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem; Kırgızistan Kardeş Ülke Olarak Türk Dünyasının Bir Parçasıdır, Eğitim Alanında da İşbirliğimizin Yanında, Terör Odaklarına Karşı da Birlikte Hareket Etmemiz  Gerekir..


Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, öncelikle yapılan bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın selamlarını Genel Başkan Dr. Mustafa Kurt’a iletti.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem konuşmasında; Türk dünyasının özellikle kardeş ülkeler olarak Türkiye’nin ortak tarih ve ortak düşmanlarının olduğu ve terör odaklarına karşı birlikte hareket etme adına eğitim alanındaki işbirliklerinin önemine vurgu yaptı.

Daha önceleri Kırgızistan’da bulunduğunu, Kırgızistan halkının her zaman desteğini hissettiğini, iki ülke halkının özellikle eğitim alanı başta olmak üzere turizm ve diğer birçok alanda işbirliklerinin daha da arta bilirliğine vurgu yaptı. Bakan Erdem, bu gelişmelerin kardeşliği arttıran adımlar olarak değerlendirdi.

15 Temmuz İhanet gecesinden sonra sivil toplum kuruluşlarına bundan böyle daha büyük görev düştüğünü mili iradenin korunması gerçek bir sivil inisiyatifle mümkün olunur..

Eğitimin önemine de dikkat çeken Bakan Yardımcısı Erdem  Türkiye’de son dönemlerde Milli Eğitime hükümet tarafından çok ciddi ödeneğin ayrıldığını, eğitim alanında geçmişte yapılan hatalardan da ders alınarak FETÖ/PYD ve benzeri terör örgütlerin suiistimallerine artık müsaade etmeyeceklerini belirtti..Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU