TÜRK  DÜNYASININ  KAHRAMAN OĞLU İBAD HÜSEYİNLİ’DEN ANLAMLI TÜRKİYE ZİYARETİ…

TÜRK  DÜNYASININ  KAHRAMAN OĞLU İBAD HÜSEYİNLİ’DEN ANLAMLI TÜRKİYE ZİYARETİ…


TÜRK  DÜNYASININ  KAHRAMAN OĞLU İBAD HÜSEYİNLİ’DEN ANLAMLI TÜRKİYE ZİYARETİ…


ANKARA ( Sivil İnisiyatif)-Türk Dünyasının kahraman oğlu İbad Hüseyinli Türkiye’deki ziyaretinde Başkent Platformu Genel Başkanı ve aynı zamanda Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt’u makamında ziyaret etti ve Azerbaycan da düzenlenecek olan İbad Hüseyinli’nin 45. Yıl doğum günü programına davet etti.

 Son günlerde Türkiye de hızla artan terör olayları ile ilgili Dost-Kardeş ülke Azerbaycan’ın milli kahramanı İbad Hüseyinli mesaj verdi…

- İbad Hüseyinli; Türk Halkına ve Devletine mesaj verdi.

Hüseyinli; Türk Halkına ve Devletine mesaj verdi: İbad Hüseyinli PKK uluslararası bir terör örgütüdür, lider kadrosu ermenidir, PKK’nın eğitimini yabancı ülke istihbarat elemanlar vermekte ve desteklemektedir. Bizler Azerbaycan halkı olarak, her daim Türk halkının yanında olduk ve sonuna kadarda böyle olacak. Ulu önder Haydar Aliyev’in dediği gibi “biz iki devlet bir milletiz”. Damarlarımızdan akan kan, Türk halkına feda olsun.

Bizlerde Karabağ da Ermenilerle Kanımızın son damlasına kadar savaştık. Ve biz bugün savaşmasaydık, Azerbaycan topraklarını bizden alacaklardı. Bugün Türk Devleti ve halkı PKK’ a ile mücadele etmez ise, yarınlarda güçlü bir Türkiye olmaz, güçlü bir Türkiye olmazsa güçlü bir Türk dünyası olmaz. Aslında Türkiye’nin güçlü olması dünyadaki barışın olması demektir.

Türkiye devletine ve halkına sesleniyorum; Azerbaycan halkı beraberinde Ben ve arkadaşlarım bugün de, yarın da her zaman kanımızı canımızı Türk halkına vermeye hazırız.

Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor ve gazilerimize acil şifalar diliyorum dedi..

 

- Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt; “insanı yaşat ki devlet yaşasın” “yurtta barış dünyada barış” anlayışı her insana ve her devlete lazım..

Kırgızistan- Türkiye fahri konsolosu Dr. Mustafa Kurt, Türk dünyası kahramanı İbad Hüseyinli’ye Kırgızistan milli kıyafeti giydirdi. Kurt; Haydar Aliyev “iki devlet bir millet“ diyerek ufkumuzu açtı. Şimdilerde ise Türk Cumhuriyetleri ile birlikte hep beraber bir milletiz şuuru ile “ insanı yaşat ki devlet yaşasın” “yurtta barış dünyada barış” anlayışı çerçevesinde, birlik olmalıyız. Misyonumuz olan bu anlayış her insana, her devlete lazım bu sebeple dünya devletlerini Barış ve Kardeşliğe çağırıyoruz dedi.

AZERBAYCAN- BAKÜ DE KUTLU BULUŞMA

Ev Sahipliğini Atilla Dergisinin Yaptığı, dünyanın dört bir köşesinden çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı, Türk Dünyasının Kahramanı İbad Hüseyinli’nin 45. doğum günü münasebeti ile Bakü Hilton otelde buluştu.

 Bu büyük buluşmada Türk Dünyasının Dünü, Bugünü ve Yarını Konuşulan gecede ayrıca şiirler okundu, türküler söylendi..

Türkiye’den iştirak eden Yeni Türkiye Strateji Araştırma Merkezin Hasan Celal Güzel, E Bakanlardan Mehmet Sağlam, Abdülkadir Aksu, Gazeteci Yazar Zülfü Canpolat, Yazarlar Birliği Başkanı Yakup Ömeroğlu ve Başkent Platformu Genel Başkanı ve aynı zaman da Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt konuşma yaptılar.

Gecenin ilk konuşması İbad Hüseyinli tarafından yapıldı,
Hüseyinli; bugün burada hep beraber olmaktan çok mutluyum. Ne kadar mutlu olsam da bir tarafım buruk. Nedeni ise Karabağ topraklarının tamamen kazanılmamış olmasıdır. Bu nedenle yıldır bekliyorum ne zamanki karabağ özğür olur işte o zaman benim doğum günüm olur. Aksi halde bu mutlu günleri kendime yakıştıramam. Bugün burada bulunmamızın nedeni ise doğum günü kutlamak maksatlı değil değerli büyüklerim ve kıymetli dostlarımla karabağı hatırlamak hatırlatmak ve türk dünyasının sorunlarını konuşarak nasıl çözerizi bulmak için bir arada bulunuyoruz dedi.

 

 

-Yeni Türkiye Strateji Araştırma Merkezi Başkanı Hasan Celal Güzel; Türkiye olarak, Türkiye Türkleri olarak, Azerbaycan Türklerinin arkasında yanında olmaya devam edeceğiz.
 

Azerbaycan da kardeşlerimizi arasında bulunduğum için kendimi çok mesut ve bahtiyar hissediyorum. Hepiniz çok yaşayın inşallah. Sizlerin her meselenizde Türkiye olarak; Türkiye Türkleri olarak, Azerbaycan Türklerinin arkasında olmaya devam edeceğiz.

İbad, milletimizin yaşayan son kahramanlarındandır. Türk kelimesi bütün dünyada yaşayan Türkiye de yaşayan insanları çağrıştırır. Bunun en yakın örneği CanAzerbaycanımızın kahraman askeri İbad Hüseyinli adına Yeni Türkiye Strateji Araştırma Merkezin de düzenlenen konferans da Azerbaycan haklı davasını verdikleri onurlu mücadelesini halkımızla paylaştık. Ve bir kez daha gördük ki kahramanlık; iman, vatan ve hürriyet sevgisiyle haksızlığa karşı duruşun bir insanda vücut bulmasından başka bir şey değildir. İbad bunun en canlı örneği ve İbad artık kahramanlık devri bitti lafını sona erdiren bir örnektir. Bundan sonra genç nesillerin de İbad gibi, Çanakkale Kahramanları gibi, Karabağ kahramanları gibi olabileceğini gösteriyor. Türk ne zaman zulme uğrasa kendi içerisinde kahramanları çıkaracaktır. Çünkü herşeyi öğrenebilen Türk evladı birtek uşak olmayı öğrenememiştir. Gerçekten öğrenmeyecektir belkide Türklerin devlet geleneği sırrını burada aramak lazım. Bu arada Bakü çok değişmiş, Allah İlham Aliyev’den ve o idare edenlerden razı olsun. Hakikatten bambaşka bir Bakü çıkmış ortaya, yepyeni bir Bakü çıkmış yollarıyla, ışıklarıyla, binalarıyla sanki başka bir ülkeye gelmiş gibi oldum. Hepinizi tebrik ediyorum ve inşallah bu güzel çalışmaları daha da geliştiririz. Sözlerimin sonun da Kahraman İbad Hüseyinliyi bir kere daha bu defa Azerbaycan da sevgiyle saygıyla selam ediyorum.

 

 

-Onursal Başkanı Zülfü Canpolat; İbad Hüseyinli hem geçmişimize hem de geleceğimize köprü olmuş canlı bir tarihtir.

Gazeteci Yazar Başkent Platformu Onursal Başkanı Zülfü Canpolat; İbad Hüseyinli sadece Azerbaycan’ın değil tüm Türk dünyasının kahramanıdır.

Avrupanın sanal kahramanları var büzlerin tarihinde hep gerçek kahramanlar olmuştur işte bu gün burada toplanmamıza sebep olan kahramanımız ibad hüseyinli türk dünyası gençlerinin örnek alacağı bir hakiki kahramandır. Genelde kahramanlar bu dünyadan göçtükten sonra isimleri anılır yaptılları hizmetlerle tarihe geçerler oysa İbad Hüseyinli hem geçmişimize hem de geleceğimize köprü olmuş canlı bir tarihtir bizim için yani Türk milleti için gönüllereimizde hafızamızda sonsuza kadar yaşayacaktır dedi..


-Kırgızistan Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt, yüz yıllarca geçmişini unutmayan ve hep beraber dünyayı aydınlatacak “Yedi Devlet Bir Milletiz.”

Ben buradan Kahraman İbad Hüseyinli’yi bizlerle buluşturan Atilla dergisi genel yayın yönetmeni Gülşen Hanıma ve onların şahsınsa tüm Azerbaycan halkına saygı ve selamlarımı sunuyorum diye sözlerine başladı.

Kurt; bizler arasında, şartlara göre değişmeyecek ‘’ Evrensel Değerler’’ söz konusudur…

Azerbaycan'ın merhum milli lideri Haydar Aliyev’in “İki Devlet Bir Millet” sözü sözümüzdür. Bu kutlu söz bizlere hep daim ışık olmuştur; ışık olmaya da devam edecektir.

Biz Türkler; İnsanı merkeze koyarak, ''İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın'' sözü ile insanın kutsallığını bilmiş, ''Yurtta Barış, Dünyada Barış'' anlayışı çerçevesinde barış ve kardeşliğe olan umut ve inancımız hiç yitirmedik. Bu inanç etrafında kol kola girmiş yüz yıllarca geçmişini unutmayan ve hep beraber dünyayı aydınlatacak “Yedi Devlet Bir Milletiz.”

İsimlerimiz farklı olsa da yüreklerimizin atışı sonsuza kadar tek can da varlığını ilelebet sürdürecektir.

İbad Hüseyinli kardeşimin doğum gününü kutluyorum. Azerbaycan-Türkiye kardeşliği ve Türk Dünyasına katkılarından ötürü şükranlarımı sunuyorum. Yaptığı hizmetlerle yaşarken ölümsüz eserler bıraktığı için taktir ve tebrik ediyorum. Kahramanımızın örnek davranışlarının Yedi Devlet Bir Millet Menfaatine devamını diliyorum. dedi…

Gecede telefon konferansı ile katılan Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçunun geceye başka bir anlam kattı. Kültür bakanı Topçu; Kahraman İbad Hüseyinli’ye Türkiye Vatandaşlığı teklifi ve sözü davetlilerden büyük bir alkış aldı. Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU