UDAD (Uluslararası Dezavantajlilar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği) Genel Başkanı Asuman Özer

UDAD (Uluslararası Dezavantajlilar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği) Genel Başkanı Asuman Özer


UDAD (Uluslararası Dezavantajlilar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği) Genel Başkanı Asuman Özer:

"BEN değil BİZ varız" 

Ankara - Van (Sivil İnisiyatif) - UDAD'in Ankara'daki tanışma toplantısına siyasetçiler, bürokratlar, akademisyenler, kamu ve özel sektör temsilcileri ile STK'ları bir araya getirdi.

Ankara'da Demonti Otel'de gerçekleştirilen tanışma toplantısında bir konuşma yapan UDAD Genel Başkanı Asuman Özer herhangi bir maddi karşılık beklemeksizin sahip oldukları deneyim, beceri ve kaynakları toplumun dezavantajlı gurupları ile buluşturmanın mutluluğu yaşadıklarını belirterek "çalışma prensibiz BEN değil BİZ üzerine kurulmuştur" dedi.

Tanışma toplantısına; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gençlik ve Spor Klübü Genel Başkanı Gürdal Gümüş, Başkent Platformu Genel Başkanı, Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu aynı zamanda UDAD Onursal Başkanı Dr. Mustafa Kurt, Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu Başkan Yardımcısı Ali Ulutaş, Enkamu-Der Genel Başkanı Bülent Kapu,  Down Sendromlu Şair Ozan Ulusoy ve şube başkanları da   katılım sağladı.
 

UDAD Van Gönüllüleri bir araya getirdi...

Van Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen toplantıya Vali  İbrahim Taşyapan’ın eşi Nesibe Taşyapan, Türkiye Kırgızistan Fahri Konsolosu Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Büyükşehir  Belediye Spor Kulübü Eş Başkanları Ayşan Harmancı ve Mehmet Bayram, Van TSO Genel Sekreteri Ramazan Temizer, Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu Genel Başkanı İdris Ortakaya, UDAD Genel Başkanı Asuman Özer, UDAD Ankara Şube Başkanı Ezgi Dinçkan, Ecz. Esin Akarsu Orunç, Yasemin Alter, Zehra Aşma, engelli vatandaşlar ve engelli aileler katıldı.

Toplantıda; Paralimpik Boccia Milli Takım Antrenörü Nihat Yılmaz Poralimpik Boccia sporunun nasıl yapıldığını uygulamalı olarak engelli çocuklara, annelere ve katılımcılara  anlatan bir sunum yaptı.  Sunum sırasındaki   bazı oyunlara  aileler ve  engellilerde  katıldı.  

Esin Akarsu Orunç "Elimizden Geleni Yapacağız"

Esin Akarsu Orunç açılış dolayısıyla yaptığı konuşmada  dezavantajlı ve ötelenen bütün insanların önemine işaret ederek "elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız. Paralimpik Boccia sporunu birlikte yapacak, heyecanını da birlikte yaşacağız" dedi.

Mustafa Kurt "UDAD'ın eserler bırakacağına inanıyorum"

Türkiye Kırgızistan Fahri Konsolosu Başkent Platformu Genel Başkanı Mustafa Kurt ise yaptığı konuşmada Başkent Platformunun çalışmalarına değinerek "Başkent Platformu’nda 7 yıldır hizmet etmekteyim. Bu anlamda 69 ülkede şubemiz mevcuttur. Nihai hedefimiz ise uluslararası barış, kardeşlik platformu olmamız sebebiyle 192 devletin başkentinde platform oluşturarak uluslararası anlamda  “İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın” hizmet anlayışına katkıda bulunmaktır" diye konuştu.

UDAD'la yeni tanışmış olmasına rağmen harcadığı emeğin takdire şayan olduğuna dikkat çeken Başkan Kurt UDAD'ın çok önemli hizmetler yapacağına, ölümsüz eserler bırakacağına inandığını da sözlerine ekledi.

İdris Ortakaya "Kimse Ben Sağlamım Diye Kendine Güvenmesin"

UDAD’ın çok büyük bir hizmet verdiğini kaydeden Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu Genel Başkanı İdris Ortakaya ise Engelliliğin Allahın bir takdiri olduğunu belirttiği konuşmasında " hiç kimse ben sağlamım diye kendine güvenmesin... Bir kaza, bizi her an ENGELLİ kılabilir. Önemli olan ENGEL tanımadan ENGELLERİ aşabilmektir. Bu manada UDAD'ı yürekten tebrik ediyorum" diye konuştu.

Bir ziyaret de VAN'da bulunan KIRGIZLARA...

Kırgızistan - Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt açılış sonrası,  UDAD yönetim kurulu üyeleri ve beraberindeki Heyetle Van Erciş Ulupamir Köyünde Yaşayan Kırgız Köyünü ziyaret etti. Kurt önce Köy muhtarlığını daha sonra Kırgızların derneği olan Pınar Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği'ne iadeyi ziyarette bulundu. Vanlı Kırgız Türklerinden 50 ailenin yaşam koşulları hakkında bilgi alan Fahri Konsolos Dr. Kurt ortak çözümlemelerle Kırgızlara her ortamda destek sağlamaya hazır olduklarını bildirdi.

Ziyarette Ulupamir köylüleri fahri konsolosa çapan ve kalpak hediye etti.Kırgızistan-Türkiye fahri konsolosu Dr. Mustafa Kurtta Ulupamir Kırgız Köyü Mahalle Muhtarı Eyüphan Koşar’a ve Dernek başkanı Cemşit Horasan’a Türkiye Kırgızistan Dostluğunu anlatan plaket ve başkent platformunun “İnsanı Yaşat Ki Devlet yaşasın “ anlayışına hizmet faaliyet raporunu takdim etti..

 

Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU