ALEVİ DEDESİNDEN BAŞKENT PLATFORMUNA ZİYARET

ALEVİ DEDESİNDEN BAŞKENT PLATFORMUNA ZİYARET


ALEVİ DEDESİNDEN BAŞKENT PLATFORMUNA ZİYARET

Anadolu İnanç Önderleri Derneği Başkanı alevi dedelerinden Hıdır Bulut, Başkent Platformu Genel Başkanı ve aynı zaman da Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt’u ziyaret etti.


OSMANLI İMPARATORLUĞUNUN MANEVİ KURUCUSU ŞEYH EDEPALİNİN “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN” ANLAYIŞI YENİDEN DİRİLİYOR..

ANKARA ( Sivil İnisiyatif ) - Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt, Anadolu İnanç Önderleri Derneği Başkanı alevi dedelerinden Hıdır Bulut’a ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek kısa bir bilgi verdi.

Kurt; “İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” anlayışını millet olarak hep beraber yeniden dirilteceğiz. Bunu yaparken tabii olarak siz değerli kanaat önderleri Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi partiler ve milletimizin değerlerine sahip çıkan toplumun tüm katmanları ile el ele gönül gönüle olacak ve hep beraber milletimiz için yeni bir dirilişi gerçekleştireceğiz.

Başkent platformu felsefesini Osmanlı imparatorluğunun yönetim anlayışından yani “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışından almıştır. Osmanlı üç kıtada bir çok milletin bir arada yaşamasına imkan vermiş, ayrıca din, dil, ırk, ayrımı yapmadan barış, huzur ve kardeşlik içinde 624 sene o günkü koşullarda at üstünde büyük bir coğrafyada barış ve kardeşlik içinde varlığını sürdürmüştür.

Bizler de ecdadımızın yaptığı gibi insan odaklı hizmet üreten ve hizmetlerinin karşılığında dünyalık hiçbir şey beklemeyen gönüllü bir kuruluşuz.

 

HEPİMİZ İSLAM’IN KİMLİĞİNİ SAVUNUYORUZ

 

Hıdır Bulut; Memleketimiz ve İslam âlemi üzerinde oynanan oyunlar üzerinde fikir alışverişinde bulunarak, İslam birliğini bozmalarına meydan vermeden, birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu, hepimiz İslam’ın kimliğini savunuyoruz dedi.     

Hıdır Dede konuşmalarında Türkiye de yapılan mezhep çatışmalarının,  Yahudi lobisinin oyunu olduğunu birlik ve beraberliğimiz bozmak için araya nifaklar atıldığını ve bu oyunlara gelmemiz gerektiğini, Türkiye’de yaşayan Alevilerin çoğunluğunun dört halife hazretlerinin Hz. Muhammed (S.A.V)’in çizgisini kaybetmeden hareket ettiklerini belirtti. Hz. Ebubekir halife olunca kargaşalar çıkıyor ve Hz. Ali ziyaretine gidip, biat ettiğini söyleyen Hıdır Dede ister alevi olsun ister Sünni olsun Kuran’a sarılmakla Cenabı Allah’a ulaşılır dedi. Hocalarımız var olduğu müddetçe haricilere meydan vermeden bu iki toplumun birliğini kimse bozamaz diye ekledi.    

Ayrıca, Başkent Platformunun Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi taslak raporu hakkında bilgi alan Bulut, birlik ve beraberliğin şuuruyla Allah’a şükür ederek Genel Başkan Dr. Mustafa Kurt’u ziyaret ettim. Fikirlerini aldım, çalışmalarına baktığım da misyonunuzun özeti olan “ insanı yaşat ki, devlet yaşasın “ anlayışına hizmet vermeleri beni çok etkiledi kendisine çok teşekkür ederim, dedi.
 Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU