Yozgat Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Ayhan Can

Yozgat Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Ayhan Can


Yozgat Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Ayhan Can, Kırgızistan Fahri Konsolosu olarak atanan, Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt’u makamında ziyaret ederek, kutladı:

 

Başkent Platformu Genel Başkanı, Kırgızistan Fahri Konsolosu Dr. Mustafa KURT:

“Mutlu Devletlerden, Mutlu Bir Dünya Oluşur”

 

Ankara (Sivil İnisiyatif) -  Yozgat Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Ayhan Can, Kırgızistan Fahri Konsolosluğuna atanan, Başken t Platformu Genel Bakanı Dr. Mustafa Kurt’u makamında ziyaret ederek, yeni görevi dolayısıyla kutladı.

Can, STK’ların modern kentlerin yönetiminde her geçen gün rollerinin arttırmasının önemine dikkat çekerek “il ve ilçelerin yaşanabilir hale gelmelerinde STK’lar olmazsa olmazlar arasındadır. İleriyi gören bakış açılarıyla STK’lar yaşanabilir kentlerin oluşmasının da bir nevi uç beyleridir” diye konuştu.

Kurt “Mutlu bireylerden, mutlu aileler olur”

Ziyaret dolayısıyla bir değerlendirmede bulunan Başkent Platformu Genel Başkanı, Kırgızistan Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt çalışmalarında ana ilkenin “insanı yaşat ki, devlet yaşasın” düsturu olduğunu söyledi.

Ülkede, bölgede ve dünyada barışın hakim olması için ulusal ve uluslararası gönüllülerle ciddi çalışmalar yürüttüklerini işaret eden Kurt, “biz inanıyoruz ki; mutlu bireylerden mutlu aileler; mutlu ailelerden mutlu toplumlar; mutlu toplumlardan mutlu devletler, mutlu devletlerden de mutlu bir dünya oluşur” şeklinde konuştu.Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU