Ankara'da düzenlenen Avrasya gecesinde, Türkiye ile Moğolistan'ın kardeşliği pekiştirildi.

Ankara'da düzenlenen Avrasya gecesinde, Türkiye ile Moğolistan'ın kardeşliği pekiştirildi.


Ankara'da düzenlenen Avrasya gecesinde, Türkiye ile Moğolistan'ın kardeşliği pekiştirildi.

 

Geceye Türkiye-Moğolistan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, dostluk grubunun eski başkanı AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ile Moğolistan'ın Ankara Büyükelçisi Ochir Ochirjav, Moğolistan İçişleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Baatatr Boldbaatar ,Başkent Uluslararası Barış Kardeşlik  Platformu Genel Başkanı  Dr. Mustafa Kurt, Doğu ve Güneydoğu Anadolu  Sosyal Yardımlaşma ve Kalkınma Platformu Genel Başkanı  Bahattin Kaskansoy ve Başkan Vekili Orhan Ergün katıldılar.

Türkiye ile Moğolistan'ın iki kardeş ülkeden öte olduğunu aktaran Mehmet Erdoğan, ortak değer olan Orhun Anıtlarının o topraklardaki varlığına dikkat çekerek, 2005 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları ziyareti anlattı.

 Erdoğan, kitabelerin tadilatının kendi dönemine nasip olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Büyükelçi Ochirjav ‘da kardeş ülke Türkiye'de görev yapmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, iki ülke arasındaki ilişkilerin her geçen gün daha da iyiye gittiğini kaydetti.Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU