Başkent Platformu Başkanı Mustafa Kurt:

Başkent Platformu Başkanı Mustafa Kurt:


Başkent Platformu ile Ankaralılar Vakfı, Çin Halk Cumhuriyeti Ekonomi ve Ticaret Müsteşarını ziyaret etti.
 

Başkent Platformu Başkanı Mustafa Kurt:

“İki ülke halkını daha da yakınlaştırmak istiyoruz…”

Çin Halk Cumhuriyeti Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Zhu Guangyao'da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde kültürel faaliyetlerin yanı sıra ticari ilişkilerinde daha aktif ve verimli olacağına inanıyorum” dedi.

Ankara (Sivil İnisiyatif) - Başkent Platformu, ülkeler arası ilişkilerin geliştirilmesi bağlamında gerçekleştirdiği yabancı delegasyon ziyaretlerine devam ediyor.

 

İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın misyonu çerçevesinde yapılan ziyaretlerin bu ayki durağı Çin Halk Cumhuriyeti Ekonomi ve Ticaret Müsteşarlığı oldu. Ziyarete; Başkent Platformu Başkanı Mustafa Kurt, Onursal Başkan Aksaray Eski Milletvekili Ramazan Toprak ile Ankaralılar Vakfı Başkanı Eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın katıldı.

 

Zhu Guangyao’ya “Hoş geldin Ziyareti”

 

Çin Halk Cumhuriyeti Ekonomi ve Ticaret Müsteşarlığına atanan Zhu Guangyao’ya bir nezaket ziyareti gerçekleştiren; Kurt, Şıvgın ve Toprak “ülkeler arası ticari faaliyetler konusunda da” fikir alış verişinde bulundular.

 

Ziyaret esnasında çalışmaları hakkında bilgi aktaran Ankaralılar Vakfı Başkanı Halil Şıvgın, "Ankaralılar Vakfı'nın Çin Halk Cumhuriyeti nezdinde organize etmeyi planladığı faaliyetler konusunda" değerlendirmelerde bulundu.

 

Başkent Platformu Başkanı Mustafa Kurt “İki ülke halkını daha da yakınlaştırmak istiyoruz”

 

Başkent Platformu adına konuşan Başkan Mustafa Kurt  ise Platformun amacı, yapısı ve faaliyetleri konusunda kısa bir bilgi verdikten sonra "Türkiye ile
Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

 

Ankara’nın 25 ilçesinde örgütlü bir sivil toplum örgütü olduklarını ifade eden Kurt Asya’da, Avrupa’da, Balkanlar’da ve Ortadoğu’da 800’ü aşkın sivil toplum kuruluşu ile birlikte hareket ettiklerini söyledi.

 

Platformun örgütlü yapısı ve zenginliğinin, Türkiye ve Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine önemli bir katkı yapacağına değinen Başkan Kurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“İki ülke halkını daha da yakınlaştırmak istiyoruz. Kültürümüzü daha iyi tanıtmak, STK’lar aracılığıyla sosyal ve kültürel ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz.”


Guangvao “Türkiye’de bulunmaktan büyük memnuniyet duymaktayım”

 

Çin Halk Cumhuriyeti Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Zhu Guangyao'da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde kültürel faaliyetlerin yanı sıra ticari ilişkilerinde daha aktif ve verimli olacağına inanıyorum” dedi.

 

Türkiye’de olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Guangvao, ilişkilerin sürdürülmesinin ülkeler arasındaki ticaret hacmini artıracağını da sözlerine ekledi.


Ortak görüşme sonunda ele alınan konuların daha detaylı ve somut
projeler bazında ele alınması için yakın bir tarihte görüşme kararıyla
ziyarete son verildi.Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU