Başkent Platformu Marifet iltifata tabiidir sözünden hareketle

Başkent Platformu Marifet iltifata tabiidir sözünden hareketle "İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın" misyonuna hizmet edenlere ödül vermeye devam ediyor.


Başkent Platformu Marifet iltifata tabiidir sözünden hareketle "İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın" misyonuna hizmet edenlere ödül vermeye devam ediyor.

Bu yılki ödüller arasında "İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın" Ödülü, Yalçın Refah’a verildi...

Ankara (Sivil İnisiyatif) – Başkent Uluslararası Barış ve Kardeşlik Platformu Danışma kurulu üyeliğine getirilen Yalçın Refah  bu güne kadar insan odaklı çalışmalarından ötürü platform tarafından "insana hizmet ödülü" ile plaketine layık görüldü.

Yalçın Refah’a  ödülünü, Kırgızistan Fahri Konsolosu, Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt takdim ederken, Başkent Platformu yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.
 

Dr. Kurt ; " Platform olarak İnsan ayrımı yapmadan Bütün dünya insanları için çalışmaya talip olmuş bir sivil toplum kuruluşuyuz "

Kırgızistan  Fahri Konsolosu, Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt ödül öncesi yaptığı konuşmada, Başkent Platformu'nun Tek Bir Misyonu var o da insandır Biz insanı merkeze koyarak insanın kutsallığını ön planda tutarak insanı yaşatki devlet yaşasın anlayışı ile devletlerin yüceleceğine inanan bir platformuz. “Bizler İnanıyoruz ki; mutlu bireylerden mutlu aileler, mutlu ailelerden mutlu toplumlar, mutlu toplumlardan mutlu devletler, mutlu devletlerden mutlu bir dünya oluşur dedi.

Yalçın Refah; Yalçın Refah; Bendeniz başkent platformunun insanı yaşatki devlet yaşasın anlayışından etkilenerek uzun zamandır ailem çocuklarım çevremle birlikte fahri gönüllü olarak hizmet etme gayretinde idik. şimdilerde Uluslararası bir platormun mensubu olmaktan onur duyuyurum. Platform tarafından danışma kuruluna getirilmek ve Onur plaketine layık görülmek evlatlarıma bırakacağım en büyük miras olacak. Biliyorumki danışma kurulunda aktif bir görev verilmesi şahsıma büyük bir onur olduğu gibi büyük bir sorumluluğuda beraberinde omuzlarıma yüklemiş oldunuz inşallah layıkı ile bu kutsal görevi yapmaya çalışacağım. dedi.Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU