BAŞKENT PLATFORMUNDAN, BÜTÜN SİVİL İNİSİYATİF OLUŞUMUNA “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN” ÖDÜLÜ

BAŞKENT PLATFORMUNDAN, BÜTÜN SİVİL İNİSİYATİF OLUŞUMUNA “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN” ÖDÜLÜ


BAŞKENT PLATFORMUNDAN, BÜTÜN SİVİL İNİSİYATİF OLUŞUMUNA “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN” ÖDÜLÜ…

 

Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu Genel Başkanı İdris Ortakaya:

“Türkiye’nin tüm renklerini, benzerliklerini ve farklılıklarını bir potada buluşturduğumuz için mutluyuz”


Ankara (Sivil İnisiyatif) Başkent Uluslararası Barış ve Kardeşlik Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa KURT “İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” anlayışına hizmetlerinden dolayı Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu Başkanı İdris Ortakaya’ya, platformun plaketini takdim etti.

Dr. Mustafa Kurt “Marifet İltifata Tabidir”

Plaket takdim töreninde bir konuşma yapan Başkent Uluslar arası Barış ve Kardeşlik Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt insan odaklı hizmet üreten ve hizmetlerinin karşılığında dünyalık hiçbir şey istemeyen insanların kıymetli olduğuna işaret ederek “her canlı gibi insanlarda ölür ama eserleri varsa kendisi kalıcı olur ve ölümsüzleşirler.  Sizlerin de Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu çatısı altında göstermiş olduğunuz çaba ve gayretler hasebiyle marifet iltifata tabiidir sözünden hareketle bu plaket ile sizi ödüllendiriyoruz” diye konuştu.

İdris Ortakaya “Türkiye sevdalılarının işi sahiplenme zamanı gelmiştir”

Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu Genel Başkanı İdris Ortakaya ise törende yaptığı konuşmada Türkiye’nin tüm renklerini, benzerliklerini ve farklılıklarını bir potada buluşturduklarını ifade ederek Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu’nun kalkınmanın, barışın, huzurun ve refahın adresi olduğunu söyledi.

Türkiye'de herkes için bir umut olan "Çözüm Süreci" ile ilgili çalışmaların bütün hızıyla devam ettiğini dile getiren Ortakaya “Bizler de "Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu" olarak bu çerçevede hazırladığımız "Çözüm Süreci, Türkiye'de Herkes İçin Bir Umut" ana başlıklı projemizi sizlerle ve değerli okurlarla paylaşıyoruz” diye konuştu.

Ortakaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bilindiği üzere, çözüm süreci her şeyden önce halkımızın sahiplendiği bir süreç, bizim için önemli ve değerli… Türkiye’de herkes için bir umut.. Şiddet, terör, izinsiz eylem, can ve mal kaybına yol açan tutum ve davranışlar kabul edilebilir uygulamalar değildir…

Bizler, Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu olarak ülkemizin her ilinde teşkilatlanmış, “Türkiye sevdalıları”, artık elimizi taşın altına sokmanın zamanı geldiğine inanıyoruz…

Ve bu çerçevede, Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun dediği gibi “kamu düzenini bozmaya yönelik her türlü eyleme” karşıyız. Türkiye’nin, birlik, beraberlik ve kardeşlikle, arzu ettiği 2023 hedeflerine ulaşacağı kanaatindeyiz… Bugün Van’da, Diyarbakır’da, Batman’da, Siirt’te, Mardin’de yaşananlar, yüreklerimizi derinden yaralamıştır… 6-7 Ekim olayları asla tesadüfü değildir… Millete mal olan bu proje ülkemiz için çok hayati değerdedir. O nedenle, toplumun tüm kesimlerinin “bir araya gelmesinde” fayda vardır… Bütün Sivil İnisiyatif Oluşumu, bu yönde yapılacak çalışmaların ateşleyicisi olacaktır. Halkımızın beklentilerine cevap verilecektir…”

 

Proje detayları hakkında bilgi aktarımında da bulunan İdris Ortakaya, başta Van olmak üzere, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Ankara, İzmir, İstanbul’da “Çözüm Süreci, Türkiye’de Herkes İçin Bir Umut” başlığı altında paneller organize edileceğini belirterek “Sivil Toplum örgütlerinin temsilcileri başta olmak üzere halkın geniş katılımıyla “akademisyenler, karar vericiler ve halk” bu çalışmanın aktif rol modelleri olacak…Her toplantının açılışına, hükümetten bakanlık düzeyinde bir kişinin katılımı sağlanacak, o güne özel verilmesi istenen mesajlar da bu toplantılar öncesi, kamuoyuyla paylaşılacaktır” şeklinde konuştu.Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU