Biz Tarihte De Dinde Kardeşiz Akrabayız

Biz Tarihte De Dinde Kardeşiz Akrabayız


BİZ TARİHTE DE DİNDE KARDEŞİZ AKRABAYIZ

SPOT:
İnsan olma kardeşliğine dayalı, tüm dünya ile barış kardeşlik içerisinde siyasi kültürel ekonomik işbirliği yapmak, insanlığın ortak hakkıdır.

  Ankara (Sivil İnisiyatif) –   Irak enerji bakan baş yardımcısı  Musaab Sırry Mahmmod Almudarrs; Başkent platformu genel başkanı ve Türkiye Kırgızistan fahri konsolosu Dr. Mustafa Kurt’u makamın da ziyaret etti…

Ziyaret de ülkeler arasında barış, kardeşlik, birlik  ve beraberlik adına aynı zaman da iki ülke arasındaki enerji  sektöründe yatırım ihtiyacı ve işbirliği olanaklarının anlatıldığı görüşmede  fikir alış verişin de bulundular.

Bakan baş yardımcısı  Musaab Sırry Mahmmod Almudarrs;
 Her ülkenin gelişimi enerjinin gelişimine bağlıdır. Irak’ın enerji ihtiyacının karşılanmasına yönelik şu anda 7 bin 500 megavat kurulu güç olduğunu, bu rakama

Kuzey Irak hariç dahil olmadığını, 2015′e kadar ulaşılması hedeflenen rakamın ise 20 bin megavat olduğunu kaydetti. Irak’da en büyük elektrik enerjisi projelerini Türk firmaların üstlendiğini ve her türlü Türk firmalarıyla yeni projelere acık olduklarını söyledi.
   

İleride söz konusu projelerin sayısı, halkın elektrik ihtiyacının artmasına bağlı olarak artış göstermesi söz konusu olabilir. Halkın ihtiyaçlarına göre 15-16 proje artabilir” dedi.

Fahri Konsolos Dr Mustafa Kurt; Bizler sizlerle tarihte de, akrabalığımızın yanı sıra aynı zamanda din kardeşiz; hasılı akrabayız.  İnsan olma kardeşliğine dayalı, tüm dünya ile barış kardeşlik içerisinde siyasi kültürel ekonomik işbirliği yapmak insanlığın ortak hakkıdır. Platform olarak bizler Atalarımızın mirası olan “insanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışına hizmet etmekteyiz. Irak’ın siyasi ve toprak bütünlüğünü beraberinde ırak halkının refah içinde yaşamasını arzu ediyoruz. Kardeşlik ve dostluğumuzun sonsuza kadar bitmeyeceğine olan inancımız tamdır. Dolayısı ile bizler öncelikli olarak komşularımızla, akrabalarımızla ticari siyasi kültürel alışveriş yaparak insanlığın hakkı olan bu paylaşımda katkımız olsun istiyoruz. Irak merkezi hükümetinin, Türkiye Cumhuriyeti hükümetiyle daha yakın iş birliği yapmalarını bekliyoruz; dedi…

 

Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU