Geçtiğimiz Günlerde Kırgız Cumhuriyeti Dünya Fahri Konsolosları 4. Toplantısında Bişkek’te Gerçekleşti

Geçtiğimiz Günlerde Kırgız Cumhuriyeti Dünya Fahri Konsolosları 4. Toplantısında Bişkek’te Gerçekleşti


Geçtiğimiz Günlerde Kırgız Cumhuriyeti Dünya Fahri Konsolosları 4. Toplantısında Bişkek’te Gerçekleşti

Geçtiğimiz Günlerde Kırgız Cumhuriyeti Dünya Fahri Konsolosları 4. Toplantısında Bişkek’te Gerçekleşirken, Toplantıya Çok Büyük Bir Katılım Ve İlgi Gösterildiği Gözlerden Kaçmadı.

Sivil İnisiyatif (KIRGIZİSTAN)-  Kırgız Cumhuriyeti devlet yetkilileri  toplantıda ilk önce fahri konsolosların görüş ve düşüncelerini dinledi..

Daha sonra Kırgızistan devleti olarak Kırgızistan fahri konsoloslarına, Kırgızistan’daki yatırım kolaylıklarını anlattılar ve fahri konsolosların bulundukları ülkelerden hangi alanlarda yatırımcı getirebilecekleri konusunda fahri konsoloslara bilgi verdiler.

Karşılıklı görüşmelerde aynı zamanda fahri konsolosların bulundukları ülkede, Kırgız vatandaşları için neler yapabilirler konusunda bilgi alış verişinde bulunuldu.

Uluslararası fahri konsoloslar toplantısına Kırgız Cumhuriyeti devletinden ve dünyadaki çeşitli ülkelerden gelen Kırgızistan’a ait fahri konsolosların, katılımcıların isimleri, unvanları ve ülkeleri şöyle;

H.E. Abdigaziev Muhammetkalyi Duskheevich, Kırgızistan Cumhuriyeti başbakan yardımcısı, H.E. Kırgız Cumhuriyeti Jogorku Kenesh (Parlamentosu) Uluslararası ilişkiler, Savunma ve Güvenlik komitesinden sorumlu başkan yardımcısı Nurbaev Abdyvakhap Mamadrasulovich,  H.E. Sazbakov Almaz Zamirbekovich, Kırgızistan ekonomi bakanı yardımcısı, yatırımlar tanıtım ajansı başkanı, H.E. Zhamankulov Azamat Kaparovich, Kırgız Cumhuriyeti kültür, bilgi ve turizm bakanı yardımcısı, turizm bölümü başkanı, Kırgız Cumhuriyeti dışişleri bakanlığından, H.E. Kemelova Dinara Amanturovna, Birinci bakan yardımcısı, Asangulov Erkin Kubatovich, Konsolosluk hizmeti dairesi müdürü, Moldogaziev Aibek Beiseevich, Birinci siyasi bölüm direktörü, Tursunkulov Kanat Asankanoviç, İkinci siyasi bölüm direktörü, Azymbakiev Muratbek Abarkirovich, Üçüncü siyasal bölüm direktörü, Kulubaev Jeenbek Moldokanovich, Dördüncü polislik bakan yardımcısı, İmangaziev Almaz Kulubekovich, Konsolos serivces departmanı direktör yardımcısı,  Akaev Aibek Bolotovich, Konsolosluk hizmetleri bölümü konsolosluk politikası  başkanı,  Suiumbaeva Kumiushay Ahmetbekovna, Konsolosluk hizmetleri anabilim dalı danışmanı katıldı.

Dünya Fahri Konsoloslar Toplantısına İştirak Eden Ülkeler Ve Fahri Konsoloslar

Almanya Federal Cumhuriyeti Hamburg, Karl Ehlerding, Federal Almanya Cumhuriyeti, Christoph Kroschkce, Federal Almanya Cumhuriyeti, Stavros Efrimidis,  Almanya Federal Cumhuriyeti, Bremen Eberhard Haas,  Federal Almanya Cumhuriyeti, Bavyera ve Thüringen Reinhold Kraemmel,  İsrail Devleti, Hayfa Galiya Lichterov, Hindistan Devleti, Devendra Sali, Hindistan Devleti, West Bengal , Pramod K. Saraf,  Kazakistan Cumhuriyeti, Taraz Erkebaev Agadil,  Kazakistan Cumhuriyeti, Shymkent Aitbaev Talgat,  Kazakistan Cumhuriyeti Petropavlovsk, Mairambek Bolturkov, Pakistan İslam Cumhuriyeti, Lahore Shah Faisal, Pakistan İslam Cumhuriyeti, Karaçi Khizer Schon Husain, Rusya Federasyonu, Krasnodar Chinaliev Aleksei, Rusya Federasyonu, Abdiev Taalaibek,  Rusya Federasyonu Orenburg , Zhandar uulu Taalaibek, Rusya Federasyonu Voronezh, Namazbekov Talantbek, Türkiye Cumhuriyeti  Mustafa Kurt,  Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Paviathra Fernando,  Kore Cumhuriyeti, Seul Kim Jong-GU,  Japonya, Kochi Tashihiro Nakadjima,  Polonya Cumhuriyeti , Fliwice Janusz Krzywoszynski,  Finlandiya Cumhuriyeti, Helsinki Petri O. Nimmineni,  Belarus Cumhuriyeti, Grodno Chivel Igor,  İsrail Devleti , Holon Wanono Gabriel, Rusya Cumhuriyeti Devleti , Bashkortostan Ufa Habirov Airat katılım sağladı.

İki gün süren toplantının karşılıklı görüş, düşünce ve önerilerden sonra toplantı sona erdiği ve toplantının çok verimli geçtiğini söyleye biliriz.Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU