Kadınlar eğitim kültür sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği başkanı Ravdet Ercikten Ziyaret

Kadınlar eğitim kültür sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği başkanı Ravdet Ercikten Ziyaret


Kadınlar eğitim kültür sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği

başkanı Ravdet Ercikten Ziyaret

Dernek Başkanı Ravdet Ercik; bizler de Başkent Platformunun misyonu olan “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın “ anlayışını benimseyip bu misyonla sizlerle beraber olmaktan mutluyuz dedi.

 

Ankara ( Sivil İnisiyatif ) - Kadınlar eğitim kültür sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği başkanı Ravdet Ercik, Başkent Platformu Genel Başkanı ve aynı zaman da Kırgızistan- Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt’u makamın da ziyaret ederek Ocak ayının sonuna doğru açılışını yapacakları kadın eğitim kursları için davette bulundu.

Dernek başkanı Ravdet Ercik, Kadınlar eğitim kültür sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği olarak birçok proje ve çalışmalarla doğu bölgesindeki kadınlarımızı eğitmeyi planlayarak çalışmalarımıza son hızla devem etmekteyiz. Sayın Başkanımız da bizlerden hiçbir zaman desteğini eksik etmedi. Bizler de Başkent Platformunun misyonu olan “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın “ anlayışını benimseyip bu misyonla sizlerle beraber olmaktan mutluyuz dedi.

Sizden Destek ve Yardım Beklemekteyiz

Başkan Ercik; açılışını yapacağımız kursumuz da, kadınlarının el sanatları üzerindeki bilgi ve becerilerini arttırarak hem kendilerine belge vermek ayrıca yapmış oldukları ürünleri ulusal ve uluslararası arena da satışa sunarak emeklerinin karşılığını da almalarını sağlamak istiyoruz. Tabi ki bu konu da en çok Mustafa Kurt başkanımızın yardımlarına ihtiyacımız var. Sizin ulusal ve uluslararası arenada büyük deneyimlerinizin olması ve bir çok başarıya imza atmanız bize ne kadar faydalı olacağınız hakkında da ışık tutuyor. Bu çalışmalar neticesin de kadınlarımız hem meslek sahibi olacak, hem para kazanmış olacaklar en önemlisi de eğitim almış anneler de çocuklarını eğiterek daha düzgün bir toplum haline gelmiş olacağız. Burada birçok aile işsiz ve haliyle aşsız. Çoğu kadın erkek ve çocuk dağlara çıkıp yanlış insanların ellerine düşüp kendi vatan topraklarında ve başka ülkelerde terörist oluyorlar. Biz bu çalışmalarla bunları önlemek istiyoruz. Siz büyüklerimizin yardım ve desteğini bekliyoruz dedi.

Dr. Mustafa Kurt, “Bu çalışmalar dağ çıkacak kadın ve kızların önlenmesine bir vesiledir”

Kırgızistan Türkiye Fahri Konsolosu  Dr. Mustafa Kurt;  bu ve benzer sivil toplum kuruluşlarının istihdama yönelik çalışmaların da becerilerini ortaya koyarak çalışmaların neticesin de Kadınlarımızın bu anlam da bilinçlenmesini ve beraberin de istihdama katkı da bulunması daha sonra dağ çıkacak kadın ve kızların önlenmesine bir vesiledir. Bu derneğin bu anlamda ulusal ve uluslararası arenada tanıtımın da elimizden gelen yardımları yapmaya hazırız dedi. Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU