KARABAĞ Savaşı'nın gazisi, Milli Kahraman İBAD HÜSEYİNLİ'nin adı Ankara Gölbaşı'nda yaşatılacak...

KARABAĞ Savaşı'nın gazisi, Milli Kahraman İBAD HÜSEYİNLİ'nin adı Ankara Gölbaşı'nda yaşatılacak...


KARABAĞ Savaşı'nın gazisi, Milli Kahraman İBAD HÜSEYİNLİ'nin adı Ankara Gölbaşı'nda yaşatılacak...

Azerbaycan Milli Kahramanı İbad Hüseyinli:

“Canımız VATAN ve MİLLETİMİZE Feda Olsun"


Ankara (Sivil İnisiyatif) - Gölbaşı Hacıhasan Mahallesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın katılımlarıyla açılan Yeni Türkiye Strateji Araştırma Merkezi’nin önünde bulunan sokağa Kahraman İbad Hüseyinli adı verildi.

Gölbaşı Belediyesi ile Yeni Türkiye Strateji Araştırma Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği programa AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve  İstanbul  Milletvekili Abdülkadir Aksu, eski Milli Eğitim Bakanı Mehmet Sağlam, eski Sağlık  Bakanı Halil Şıvgın, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Yeni Türkiye  Strateji Araştırma Merkezi Başkanı Hasan Celal Güzel, Kırgızistan - Türkiye Fahri Konsolosu ve Başkent Platformu Genel Başkanı Dr. Mustafa Kurt, Kırgızistan Büyükelçi Müsteşarı Meder Abakırov, Kırgızistan Büyükelçiliği Ticaret Ateşesi Aizhan Azerbaycan Büyükelçisi, Azerbeycan Milletvekilleri, Başkent Platformu Yönetim Kurulu ve birçok davetli katıldı.

Ankara Kulubü Gölbaşı Şubesi Segmen ekibinin gösterileriyle başlayan programda Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Durusoy, Kahraman İbad Hüseyinli'ye 'Ankara Gölbaşı Hacı Hasan Mahallesi 1712. Sokağın ismi Kahraman İbad Hüseyinli olarak değiştirilmiştir" ibareli yazılı belgeyi ve Ankara Kaması'nı hediye ederken, İbad Hüseyinli’de Başkan Duruay’a günün anısına Azerbeycan motifli kilim ve kitabını hediye etti.

Hediyelleşme sonrası açılış gerçekleştirildi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay "Halkımızın değerlerini yaşatma konusunda kararlıyız"

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay törende yaptığı konuşmada halkın değerlerinin yaşatılması yönündeki çabalarını artırarak sürdürdüklerini belirterek "işte bu değerlerden birisi olan İbad Hüseyinli'nin ismini yaşatalım istedik. Ve, Gölbaşı Hacı Hasan Mahallesindeki sokağımıza "İbad Hüseyinli" adını verdik" dedi.


Yeni Türkiye Strateji Araştırmalar Merkezi Başkanı Hasan Celal Güzel "Tek Millet, İki Devletiz"

Yeni Türkiye Strateji Araştırmalar Merkezi Başkanı Hasan Celal Güzel ise "İbad Hüseyinli"nin isminin verildiği tören sırasında geçmişle bugünü karşılaştırarak "dün 24 Nisan'da Washington'da Beyaz Saray önünde Ermeniler çoğunluğu teşkil ederek propaganda yaparlarken bugün Türkler ve Azerbaycan Türklerinin birlikte hareket etmeleriyle işler tam tersine döndü. Amerika'dan başlayan Yeni bir Doğuş'tan bahsediyorum" dedi.

Azerbaycan kardeşliğinin  ne Amerika'ya, nu Rusya'ya değişilemeyeceğini vurgulayan Hasan Celal Güzel "Türk Milleti her zaman Azerbaycan'daki Türk milletinin arkasında olmuştur" diye konuştu.

Azerbaycan topraklarının işgalinin sonlandırılması ile Ermenistan ile de iyi ilişkilerin kurulabileceğine dikkat çeken Güzel sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz kimseye karşı bir kin içerisinde değiliz. Barış ve kardeşlikten yanayız. Ancak Ermenistan'ın Karabağ'ı işgali sonlandırılmadan karşılıklı bir araya gelemeyiz. Mutlaka ama mutlaka KARABAĞ'daki işgal sona erecektir. Bu konuda taviz vermemiz mümkün değildir. Bu anlamda Karabağ kahramanlarımızı da tanıtacak, faaliyetlerimizi artırırak devam ettireceğiz".


Azerbaycan Milli Kahramanı İbad Hüseyinli “Canımız Vatan ve Milletimize Feda Olsun"

Azerbaycan Milli Kahramanı  İbad Hüseyinli'de yaptığı değerlendirmede herkesin, her kesimin, özellikle bütün Türklerin vatan ve millet uğruna savaşmalarının önemine dikkat çekerek "Canımız Vatan ve Milletimize feda olsun" dedi.

İbad Hüseyinli Türklere karşı çok sayıda terör düzenlemiş ve çok sayıda sivilin ölümüne neden olmuş, Fransa doğumlu ermeni terörist Monte Melkonya’nı 1993 yılında Karabağ savaşı zamanı Hocavend ilçesinde ele geçirerek öldürmüştü. 

Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU