Kırgızistan Dostluk ve Kültür Derneği, Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt’u ağırladı…

Kırgızistan Dostluk ve Kültür Derneği, Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt’u ağırladı…


Kırgızistan Dostluk ve Kültür Derneği, Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt’u ağırladı…Ankara (Sivil İnisiyatif) –  Kırgızistan Dostluk ve Kültür Dernek başkanı ve üyeleri; Kırgızistan-Türkiye Kayseri Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt ‘u derneklerinde ağırladılar.

 Dernek Başkanı Mirbek Joldoshbaev;
her toplumun kendini dilini, tarihini, gelenek-göreneklerini ve kültürel zenginliklerini korumaya çalıştığını belirterek dernek olarak  amacımız da Türkiye’de yaşayan Kırgızlar arasındaki dayanışmayı sağlamak, Türkiye’de Kırgızistan’ı ve Kırgız kültürünü tanıtmak, Kırgızistan ve Türkiye Cumhuriyetleri arasında ekonomik, kültür ve dostluk ilişkilerini güçlendirmek, yardımlaşma  amaçlı işlere destek vermek dedi.

 Ayrıca siz değerli konsolosumuzu da
Kırgızistan ve burada bulunan Kırgızlar için göstermiş olduğunuz çalışmalar ve bizlerle tek tek ilgilenmenizden dolayı size teşekkürlerimizi sunuyoruz ve bugün burada sizi misafir etmekten mutluluk duyuyoruz dedi.

Dr. Mustafa Kurt ; “İnsan odaklı hizmet üreten ve hizmetlerinin karşılığında dünyalık hiçbir şey istemeyen insanlar kıymetlidir.”


Kırgızistan-Türkiye Kayseri Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt, bugün burada sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu olduğumu söylemek isterim. Bildiğiniz üzere bendeniz aynı zaman Başkent Platformu genel başkanıyım. Başkent Platformu ile sizin derneğinizin faaliyetleri birbirine çok yakın. Bizlerde ulusal ve uluslararası arenada “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” anlayışına hizmet eden sivil toplum kuruluşuyuz. İnsan odaklı hizmet üreten ve hizmetlerinin karşılığında dünyalık hiçbir şey istemeyen insanlar kıymetlidir. Bizler burada iki ülke insanlarına hem Kırgızistan yapmış olduğum faaliyetlerle hem de Türkiye de yapmış olduğum faaliyetlerle iki ülke kültürlerini, eski ve yeni tarihini anlatıyor ve tanıtıyoruz. Dedi…


Fahri Konsolos ile birlikte Kırgızistan dostluk derneği üyeleri Kırgızistan yemekleri ikram ettiler ve Kırgız şarkıları söylediler. Daha sonra Kırgızistan Dostluk ve Kültür Derneği üyelerinden Prof. Dr. Gülzura Jumakunova yazarı olduğu “Toktogul” kitabını; Doç.Dr. Bedri Sarıyev ise yazarı olduğu “Mahtumkulu” kitaplarını Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt’a hediye ettiler.Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU