The First Ödülleri Sahiplerini Buldu

The First Ödülleri Sahiplerini Buldu


      The First Ödülleri Sahiplerini Buldu

Azerbaycan’da bu yıl üçüncüsü  düzenlenen geleneksel  “yılın en iyileri’’  ‘’THE FİRST”  ödülleri  sahiplerine verildi.

Batu Sarayı'nda düzenlenen ödül törenine, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Hulusi Kılıç, milletvekili Ganira Paşayeva, ünlü televizyoncu Beyazıt Öztürk, dizi oyuncuları Erkan Petekkaya ile Seranay Sarıkaya, Gazeteci-şair-Yazar Mustafa Kurt, Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı Adnan Fişenk, Koreograf Uğurkan Erez, moda tasarımcısı Erol Albayrak, Şarkıcı Soner Sarıkabadayı, TRT sanatçıları Nursaç Doğanışık, Mehmet Özkaya, Azerbaycan'ın televizyon kanalı yöneticileri, iş adamları, sanatçılar ve besteciler katıldı.

Bu yılki ödül töreninde bir ilk de yaşandı; edebiyat  dünyasından  şair Mustafa Kurt tek şair olarak ödüle layık görüldü. Mustafa Kurt ödülünü aldıktan sonra, okuduğu “Can Azerbaycan” şiiri  törene katılanlarca  ilgiyle dinlendi ve büyük alkış aldı.

Yılın en iyi eğlence programı dalında Beyazıt Öztürk, yılın en iyi erkek oyuncusu dalında Erkan Petekkaya ,yılın en iyi pop starı dalında Soner Sarıkabadayı, en iyi kadın oyuncu dalında Serenay Sarıkaya, en iyi tasarımcı dalında Erol Albayrak, en iyi koreograf dalında Ugurkan Erez, en iyi sanatcılar dalında TRT sanatçıları Nursaç Doğanışık ile Mehmet Özkaya’ya  ödüle layık görüldü.

Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı  Adnan Fişenk ile  Goldencest Ajans Yöneticisi Tülin Ürker’de organizasyona destekleri ve Türk-Azerbaycan dostluğunun gelişmesinde gösterdikleri çaba nedeniyle ödüllendirildiler. Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı  Adnan Fişenk konuşmasında; Sivil toplum kuruluşlarının bu ve benzer organizasyonlara katkı sağlayarak ülkeler ve halklar arasında kaynaşma sağlanabileceğini, böylelikle sosyal kültürel ekonomik paylaşım neticesinde barış ve kardeşliğin sağlanabileceğini ifade etti.

 Beyazıt Öztürk ve  Erkan Petekkaya, ödüllerini aldıktan sonra birlikte Azeri şarkısı ''Benim balam kime neyler''i söyledi.

Ödül töreni için geceye katılan Türk sanatçılarına Azeri davetlilerin ilgisinin yoğun olduğu görülürken, Türk sanatçılarla hatıra fotoğrafı çektirmek için büyük çaba gösterildiği dikkat çekti.

Dizi oyuncusu Erkan Petekkaya basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Azerbaycan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin, sevgi, dostluk ve onur üzerine kurulduğunu ifade ederek, ilerde de bu sevginin iki ülke çocukları arasında daha iyi yaşanmasını temenni ettiğini belirtti.

Gece sonunda TRT sanatçısı Nursaç Doğanışık Azeri şarkılar söyledi.

 

 

 Başkent Platformu!

Ülke insanımızın asırlardır aşina olduğu, bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü, Platform tarafından, sivil örgütlülük alanına taşıyarak, sivil demokrasinin oluşmasına çok büyük katkı sağlamıştır.

Başkent Platformu

Başkent Platformu “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın“ misyonuna inanmış; 1200 ü aşkın birçok kardeş dernek, vakıf, federasyon, Konfederasyon temsilcilikleri ile birlikte ortak çalışmalar yürütülmekte ve işbirliği yapmaktadır.

Talep Görüş Bildir

İletişim

BAŞKENT PLATFORMU